Juraj dentálny hygienik

Služby ktoré ponúkam

Bielenie zubov

 

Každý človek túži po zdravých a pekných zuboch. Zdravie zubov docielime správnym prístupom pri staroslivosti o ne, ale čo nevieme ovplivniť pomocou čistenia  je ich farba.

 

Farbu zubov určujú viaceré faktory ako hrúbka skloviny, hrúbka a farba dentínu, dedičnosť a podobne. Ak túžite po belšom úsmeve s dlhotrvajúcim výsledkom ste na správnom mieste. Pokiaľ máte záujem o  stabilnú zmenu priodzenej farby zubov bez nutnosti ich brúsenia, tak práve pre Vás je vhodné bielenie zubov.

 

Na bielenie zubov používam šetrné bieliace preparáty s nízkou koncentráciou peroxidu vodíka (6%). To zabezpečí, že Vaše zuby nebudú po bielení citlivé. Zároveň garantujem dosiahnutý výsledok po bielení. To znamená, že Váš úsmev bude po procedúre naozaj biely.

Odstránenie pigmentácii

Ďalším z častých dôvodov zmeny farby zubov sú pigmentové škvrny na ich povrchu. Tieto kolorizácie spôsobujú farbivá z nápojov, jedál, alebo cigaretového dymu. 


Pre zníženie tvorby pigmentových škvŕn je vhodné  osvojiť si správny spôsob čistenia zubov a upraviť stravovacie návyky. Pokiaľ už zafarbenie na zuboch máte, jediný spôsob ako vrátite zubom ich prirodzenú farbu je odstránenie pigmentácii.


Odstránenie pigmentových škvŕn je súčasťou ošetrenia na dentálnej hygiene. Robí sa pomocou lešitacej pasty a kefky, alebo prostredníctvom

 AIR-FLOW prístroja. 

Odstránenie zubného kameňa

 

Odstránenie nánosov zubného kameňa patrí medzi najdôležitejšie kroky pri ošetrovaní pacienta. Bez dokonale očisteného povrchu zubov nie je možné docieliť dlhodobý stabilizovaný stav klienta.

 

Každý zub musí byť zbavený zubného kameňa nie len tam, kde je viditeľný už na prvý pohľad, ale hlavne na miestach kde ho voľným okom uvidíme len ťažko. Takéto miesta sú najmä medzizubný priestor a priestor pod ďasnom. 

Na  identifikovanie ťažko viditeľných nánosov zubného kameňa používam lupy, vďaka ktorým vidím až 5x väčšie detaily v porovnaní s ošetrovaním bez lúp.

 

Veľké nánosy zubného kameňa odstraňujem pomocov ultrazvukového prístroja. Následne vždy dočisťujem každý zub ručne prostredníctvom špeciálnych nástrojov. Manuálnym dočistením dosiahnem dokonale hladký povrch zubov po ošetrení.

Ošetrenie pacientov s parodontitídou


Parodontitída nebolí. Preto ak sa toto ochorenie neodhalí včas, je veľmi náročné zachovať ohrozené zuby v ústach. Pri parodontitíde dochádza k rozpúštaniu kosti v ktorej sú zuby uložené a následne k ich strate. 

 

Príčinou parodontitídy je premnoženie baktérií, ktoré toto ochorenie spôsobujú. Ak tieto mikroorganizmy v ústach udržíme na nízkej úrovni kombináciou správnej ambulantnej a domácej staroslivosti, výsledkom bude, že o zuby neprídeme.

 

Pokiaľ už parodontitídu  máte, jediný spôsob ako ju zastavíte je návšteva dentálnej hygieny a profesionálne ošetrenie zubov. Ošetrenie parodontologického pacienta si  vyžaduje skúenosti, precíznu prácu a dokonalú spoluprácu pacienta. 

Ošetrenie pacientov s implantátmi

Pravidelná domáca starostlivosť o implantáty spojená s návštevou pacienta na dentálnej hygiene dokáže predĺžiť životnosť implantátov v ústach niekoľkonásobne. 

 

Na dentálnej hygiene sa implantáty dôkladne vyšetria, očistia a následne vyleštia. To zabezpečí ich dlhodobú stabilitu. Zároveň sa prípadný začínajúci problém odhalí včas a takto sa predíjde následným komplikáciám.

 

Pacienti s implantátmi by mali navštevovať dentálnu hygienu minimálne 3x za rok.

Ošetrenie pacientov s korunkami a mostíkmi

 

Podobne ako implantáty aj korunky a mostíky je potrebné pravidelne kontrolovať a profesionálne vyčistiť. Domáca starostlivosť o protetické práce je zložitejšia ako starostlivosť o vlastné zuby. Preto je veľmi dôležitá návšteva na dentálnej hygiene aspoň 1x za 5 mesiacov.

 

Moje bohaté skúsenosti s pacientami ktorý majú protetické práce Vám zaručia dlhodobú spokojnosť a výber tých správnych pomôcok pre ich domáce čistenie.

Ošetrenie pacientov so strojčekom

Čeľustný ortopéd zabezpečí, aby Vaše zuby boli rovné a krásne. Úlohou dentálneho hygienika je, aby zuby počas celej liečby boli čisté a zdravé.

 

 Starostlivosť o zuby so strojčekom je počas ortodontickej liečby najzložitejšia. Preto je veľmi dôležité  aby pacient so strojčekom ovládal všetky pomôcky potrebné na čistenie zubov. Počas celej doby ortodontickej liečby je nutná častá návšteva dentálnej hygieny.

Ošetrenie pacientov s mentálnym znevýhodnením

 

Počas mojej viac ako 12 ročnej praxe som si vyvinul vlastný spôsob vďaka ktorému dokážem vo väčšine prípadov doviesť pacienta s mentálnym znevýhodnením k úspešnému ošetreniu na kresle. Takto si pacienti zvyknú na ošetrenie v ústach a to môže viesť následne k ošetreniu pacienta u zubného lekára bez potreby celkovej anestézy.

 

Ošetrujem pacientov s rôznymi diagnózami ako napríklad DMO, downov syndróm, alebo autizmus.

Riešenie problémov s krvácaním ďasien

Jeden z prvých a najčastejších príznakov problémov v ústach je krvácanie ďasien. Je to prejav zápalu, ktorý pacienti najčastejšie riešia kúpou zubnej pasty, alebo ústnej vody.  Týmito preparátmi proti krvácaniu ďasien ale problém neriešime, iba ho prekrývame. Zubné pasty a vody obsahuju chemické látky, ktoré umelo sťahujú cievy v ďasne a takto nám navodzujú falošný pocit zdravia. Používanie takýchto produktov nie je vhodné.

 

Ak sa chcete krvácania ďasien zbaviť definitívne,  je potrebné navštíviť odborníka, ktorý problém identifikuje  a naučí Vás predchádzať mu.

Riešenie problémov so zápachom z úst

Zápach z úst je veľmi chúlostivý problém. Väčšina pacientov tento problém ani nevníma. No halitóza (ako sa tento problém odborne nazýva) je pomerne častá. 

 

Najčastejším dôvodom zápachu z úst sú nanosy zubného kameňa a povlakov v medzizubných priestoroch, alebo hrubý zubný povlak na jazyku. V taktomto prípade je problém ľahko riešiteľný vybratím správnych pomôcok na čistenie.

 

V prípade, že sa jedná o zápach z tráviaceho traktu, odporúčam pacientom vyhľadať odbornú pomoc u lekára špecialistu (gastroenerológa).

Nácvik čistenia zubov

 

Bez správneho výberu pomôcok na čistenie zubov a následného nácviku čistenia v ústach by dentálna hygiena nemala takmer žiaden efekt. 

 

Pokiaľ nie je pacient poučený a inštruovaný, tak už do pár dní ma pacient nové hrubé nánosy zubného povlaku a do 3 týždňov má čerstvé nánosy zubného kameňa. 

 

Cieľom dentálnej hygieny nie je iba odstrániť tieto nánosy, ale hlavne naučiť pacienta starať sa doma o zuby tak, aby sa nové nánosy zubného kameňa a povlakov netvorili.

 

Preto sú pacienti u mňa na ošetrení povinný nosiť si so sebou svoje pomôcky na čistenie zubov.

Výživové poradenstvo

 

Predchádzať problémom so zubami je aj o správnej výžive.  Stravovacie návyky je vo špecifických prípadoch potrebné upraviť tak, aby PH v ústach bolo počas dňa čo najdlhší čas neutrálne.

 

V prípade častej konzumácie nápojov a jedál s veľmi nízkym PH ako sú napríklad sladené nápoje, energetické nápoje, ovocné štavy, citrusové plody a pod. je aj dobrá starostlivosť o zuby nedostatočná. Kyseliny z takýchto potravín priamo poškodzujú povrch zubov, čo má za následok ich stratu.

 

VIP termín

Potrebujete expresný termín, alebo termín 

mimo ordinačných hodín? Kontaktujte ma 

a ja sa Vám pokúsim vyjsť v ústrety. *

* táto služba je spoplatnená podľa aktuálneho cenníka uvedeného nižšie

Cenník služieb

Dentálna hygiena  (30 min.) ……………… 55€

Dentálna hygiena  (45 min.) ……………… 65€

Dentálna hygiena  (60 min.) ……………… 75€

 

Bielenie zubov ……………………………….. 450€

ICON (cena za 1 zub) ……………………….. 80€

Konzultácia / kontrola …………………….. 25€

Pieskovanie (air-flow) ……………………… 25€

 

Príplatok za VIP termín ………………… 100€

(VIP príplatok sa dopláca k cene hygieny)